Kostol sv. Arnolda Janssena, sv. omše 11.- 18.11.2018
Pondelok
12.11.
18:30 sv. Jozefáta, biskupa a mučeníka, Spomienka
Utorok

13.11.

 

18:30

 

Féria
Streda 

14.11.

18:30
 
Féria
Štvrtok

15.11.

 
 
18:30
Féria
   
Piatok
16.11.
 
18:30
Féria
Sobota

17.11

   
18:30 Svätá omša je z nasledujúcej nedele
Nedeľa

18.11.

08:00 33. nedeľa v Cezročnom období
10:00
18:30

 

Prosíme všetkých, ktorí ste sa prihlásili na Púť – Svätá zem/Jordánsko aby ste doplnili svoje údaje v sakristii a zaplatiť zálohu 100€. Je potrebné uviesť aj číslo pasu, prosíme skontrolujte si platnosť pasu, aby ste sa vyhli zbytočným problémom. Bližšie informácie nájdete na nástenke vzadu v kostole.

Tohtoročný Misijný jarmok sa bude konať 16. Decembra. Výťažok pôjde na pastoračne aktivity Spoločnosti Božieho Slova vo Vietname, odkiaľ pochádzajú naši bohoslovci Pavol, František, Peter a Peťo. Taktiež pozývame všetkých ktorí by ste chceli sa zapojiť do organizácie Misijného jarmoku na stretnutie, ktoré sa uskutoční v stredu  14.11 po sv. omši v misijnom dome.

V adventnom období vás pozývame na stretnutia v malých skupinách so Svätým písmom. Ide o duchovnú prípravu na Advent a misijný mesiac Október 2019 s hlavou témou „Krst a misia“. Stretnutia budú spolu 4 (raz v týždni). Budeme na nich vychádzať z vybraných textov Svätého písma a podnetov na zamyslenie. Pozvaný je každý. Príďte aj Vy; budujme okolo nášho kostola komunitu ľudí, ktorých spája Božie Slovo. Prihlášky sú vzadu v kostole, vyplnené ich prineste do 25.11 do sakristie kostola.

V nedeľu 11. novembra si pripomíname 100 rokov od ukončenia prvej svetovej vojny. Zvonenie kostolných zvonov nám v tento deň pripomína tiež dôležitosť modlitby a úsilia o mier vo svete.

 
P. Milan Toman SVD a diakon Donie Sequeira SVD pozývajú na  adventnú duchovnú obnovu mladých mužov vo veku od 18 do 30 rokov od 7-9. decembra 2018 v misijnom dome sv. Arnolda Janssena. Plagát je vzadu.

Ako je známe aj z médií, kresťania v Pakistane zažívajú nárast prenasledovania za svoju kresťanskú vieru. Najnovším príkladom je kauza manželky a matky dvoch detí Asie Bibi, kresťanky väznenej a prenasledovanej za to, že vyznala vieru v Ježiša Krista. Okrem nej je ohrozený aj jej obhajca, pričom jej rodina bola nútená emigrovať do zahraničia. Rôzne mimovládne organizácie aj niektoré vlády sa snažia dostať Asiu Bibi mimo krajinu, ale nedarí sa to kvôli reakcii extrémistov v posledných dňoch.  Kresťania v Pakistane prosia o modlitbu. Vyprosujme im od Boha vytrvalosť vo viere, trpezlivosť v utrpení, posilu v rozhodnutí vyznávať Ježiša Krista a jeho evanjelium.

 

Nasledujúci týždeň (11.-18. novembra) sa v Cirkvi na celom Slovensku slávi ako Týždeň Cirkvi pre mládež. Pri tejto príležitosti pozývame všetkých veriacich k modlitbe za mladých a samotných mladých pozývame na viacero podujatí. Bližšie informácie sú na plagáte vzadu na nástenke, alebo na webovej stránke www.mladezba.sk.

 

Aby sme uľahčili parkovanie v nedeľu pred sv. omšou o 10:00, vybavili sme 25 miest na veľkom parkovisku pred kúpaliskom Matador. Parkovať na tomto mieste sa môže od 9:30 do 11:30. Prosíme využite túto možnosť, a nemusíte hľadať parkovanie na vedľajších uliciach.

Dnes je Svätomartinská zbierka.